African mango – nowe odkrycie medycyny

African mango – nowe odkrycie medycyny

African mango – nowe odkrycie medycyny?

 

Afrykańskie mango to całkiem niedawno odkryty suplement diety. Mimo to jest uważany przez współczesną naukę za skuteczne remedium w walce z nadwagą. Jeżeli do tej pory nic nie słyszałeś o tym niezwykłym owocu, czas najwyższy byś go poznał. Kto wie? Być może okaże się on dla ciebie strzałem w dziesiątkę.

Odchudzające właściwości mango zostały odkryte dopiero w latach 70 dwudziestego wieku, ale do dnia dzisiejszego przeprowadzono bardzo skrupulatne badania i dowiedziono jego skuteczności. Uniwersytet w Kamerunie przeprowadził eksperyment, w którym wzięły udział 102 osoby. Wszyscy uczestnicy mieli nadwagę lub otyłość. Chorym podawano dwa razy dziennie przez 10 tygodni 150 mililitrowe dawki suplementu. Dla pewności, czy to rzeczywiście afrykańskie mango jest tym, co powoduje poprawę stanu zdrowia chorych, grupę podzielono na pół i jednej połowie podawano placebo. Wynik eksperymentu był zaskakujący. Dzięki podawaniu uczestnikom afrykańskiego manga została zredukowana ich waga oraz poziom otłuszczenia organizmu. Zmniejszyła się również ilość cholesterolu we krwi a nawet poziom glukozy. Na podstawie tych badań można stwierdzić, że african mango nadaje się świetnie do walki z zaburzeniami poziomu glukozy, nadwagą oraz wysokim cholesterolem.

Ciekawostką jest fakt, iż podobnie jak w przypadku innych, naturalnych suplementów diety, mango jest znane mieszkańcom Kamerunu od pokoleń jako lek na wiele dolegliwości. A jak działa mango? Otóż owoc ten zawiera duże ilości błonnika, który wpływa bardzo korzystnie na proces odchudzania.

Niestety badan naukowych nad właściwościami manga jest za mało, by móc na 100% stwierdzić, że jest ono skuteczne i bezpieczne, ponieważ w dotychczasowych badaniach nie brano pod uwagę ewentualnych skutków ubocznych. Nie ma pewności, czy tak duża ilość błonnika zawartego w mango nie wpłynie negatywnie na osoby stosujące ten suplement. Większość naukowców jest zgodna w jednym, że najlepszym rozwiązaniem w walce z nadwagą jest dieta i wysiłek fizyczny. Dlatego lepiej zastosować się do tej rady lub ewentualnie zastosować inne, sprawdzone suplementy takie jak zielona kawa, młody, zielony jęczmień, czy jagody goji.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl